SON DAKİKA
Hava Durumu

Genel Merkez piyano öğrencilerinden yeni yıl sürprizi

Haber Giriş Tarihi: 20.12.2013 09:48
Haber Güncellenme Tarihi: 02.07.2020 13:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Genel Merkez piyano öğrencilerinden yeni yıl sürprizi

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi 19 Aralık Perşembe akşamı Kabakçı Konağı’nda gençleri ağırladı. Genel Merkez üyelerinin müzik kursunda eğitim gören en küçüğü 5 yaşında olan çocukları yıl boyunca yaptıkları çalışmalarını bir konserle taçlandırdılar. Anne-babaların, büyükanne ve büyükbabalarının ve davetli bütün misafirlerin merakla beklediği konser çok duygulu anlara sahne oldu.

Konserin sunuculuğunu ATR Lale televizyonunun genç ve yetenekli sunucusu Ediye Kataman yaptı. Kursiyerler kadar hocaları Tamila Abibulayeva da heyecanlıydı. Piyano’ya ilk olarak 5 yaşındaki Dilara Aytekin oturdu. Büyükbabası konser sonrası “beni ağlattınız doğrusu” diyerek duygularını paylaştı. Daha sonra sırasıyla Zeynep Aktaran, Umay Mülazımoğlu, Zeynep Melisa Gündemir, Cemre Yüksel, İpek Duru Bayar, Vehbi İldar Şahin, Türkay Tuna Kılıç, Ural Kağan Kılıç, Göksu Batır, Yelizaveta Zolota, Aybüke Deliduman ve Sıdıka Bikeç Şahin performanslarını sergilediler. Küçük kursiyerler sempatileri ile ilgi toplarken Yelizaveta Zolota’nın piyano performansı sonrası seslendirdiği şarkılar çok beğenildi. Son olarak piyanoya oturan Sıdıka Bikeç Şahin’in ünlü Kırım Tatar türkülerini derleyerek oluşturduğu potpuri ise dinlemeye değerdi.

Konser Kırım Derneği Genel Merkezi Yönetimi’nin kursiyerlere başarı belgelerini sunması ile noktalandı. Aileler mutlu, hocaları gururlu idi. İstidatlı gençler her fırsatı değerlendiriyorlar.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.