SON DAKİKA
Hava Durumu

Kerç’in ardından Kefe de tatil sezonunu uzatacak

Haber Giriş Tarihi: 01.09.2007 09:09
Haber Güncellenme Tarihi: 01.09.2007 09:09
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kerç’in ardından Kefe de tatil sezonunu uzatacak
Tatil sezonunun uzatılması maksadı ile Kefe’de 27 Eylül’de Turizm Günü kutlamaları ile birlikte “Kırmızı Yelkenler” adlı festivali yapılacak. Festival çerçevesinde mizahçılar yarışması yapılarak yarışma galiplerine “Kefe Tılsımı” ile ödüllendirilecekler.

“Kafa” gazetesinin Kefe belediye meclisi turizm yönetim kurulu başkanı Olga Polunina’ya atıfta bulunarak bildirdiğine göre, festival genç turistler için tasarlandı. Kutlamalar 25-27 Eylül olmak üzere üç gün devam edecek ve her festival günü ayrı ad taşıyacak.

Festivalin birinci günü - “Deniz Günü” festivalin açılışı, jetski yarışları, “Deniz kızı”yarışması ve kum sanatı yarışmaları yapılacak.

İkinci gün - “Kahkaha Günü”, Kefe belediye başkanının kupası için Kefe ve diğer Kırım şehirlerinden gelecek olan mizahçılar yarışması yapılacak.

Festivalin üçüncü gününde ise “Turizm Günü” adı altında festivalin kapanışı, turizm sektöründe çalışanları ödüllendirme töreni, akşam ise tatil sezonunda çalışan herkesi “Kefe Tıslımı” yarışması bekleyecek. Bu yıl iki dal daha eklendi; en iyi taşımacı ve en iyi hastane.

Tatil sezonu yöneticileri bu festivali geleneksel hale getirmek, Kırım, Ukrayna, Rusya, Beyaz Rusya ve diğer BDT ülkelerinden turist çekmek istiyor.

Çeviri: Lilya Emiruseinova
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.