SON DAKİKA
Hava Durumu

Lviv’de uluslararası şövalye turnuvası başlıyor

Haber Giriş Tarihi: 14.06.2012 11:44
Haber Güncellenme Tarihi: 14.06.2012 11:44
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Lviv’de uluslararası şövalye turnuvası başlıyor
Lviv’in Pototskiy Sarayı, Euro-2012 etkinlikleri kapsamında 15-17 Haziran tarihleri arasında Uluslararası “Lviv’in Efsanesi” Şövalye Turnuvasına ev sahipliği yapacak.
Gençlik Birliği, Yeni Nesil, Paladinov Nişanı adlı dernekler festival ile Lviv şehrinin iki yüz yıllık şövalye geçmişini yeniden canlandırmak istiyor.
Yüksek Hospitalier Şövalyesi Maksim Bondarenko “İlk iki turnuvanın geleneğini sürdürerek, tarihi arşivleri ve tarihçilerin yazılarını araştırarak, halkı büyük tarihsel etkinliği görmeye davet ediyoruz. Turnuvada 3 gün boyunca Ukrayna, Polonya, Belarus, Rusya, Sırbistan, Fransa gibi ülkelerinden 200 den fazla katılımcı, meydanda kozlarını paylaşacak, 600 yıl evvel yapıldığı gibi güzel bayanlar onuruna kılıçlarını kıracaklar.” dedi.
Saray alanında çeşitli tarihi spor sahaları, Ortaçağ mutfağı ve çocukların şövalye zırhlarını giyebileceği, ok atabileceği sahaları bulunacak.
Ortaçağ şövalye kampı Lviv’in şanlı geçmişine seyahati tamamlayacak.
Lviv’de 2010 ve 2011 yıllarında da uluslararası şövalye turnuvaları yapılmıştı.
Ukrayna'nın batısında 13. yüzyıl ortasında kurulan Lviv, Ukrayna’nın en eski şehirlerinden birisidir. Lviv, Galiçya olarak adlandırılan bölgenin merkezi sayılıyordu.
Tarihî şehir merkezi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alıyor. 
QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.