SON DAKİKA
Hava Durumu

Müjde: Akmescit'e uçuşlarda sefer sınırlaması kalkıyor!

Haber Giriş Tarihi: 18.09.2013 17:55
Haber Güncellenme Tarihi: 18.09.2013 17:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Müjde: Akmescit'e uçuşlarda sefer sınırlaması kalkıyor!

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) ile Ukrayna Sivil Havacılık Otoritesi arasında imzalanan anlaşmayla, Sivastopol ve Herson yeni tarifeli sefer noktaları olarak belirlendi. Bu noktalara haftalık 7'şer frekans sefer gerçekleştirilmesine imkan tanındı.

SHGM'den yapılan yazılı açıklamada, ikili havacılık anlaşmalarını revize ederek yurtdışı seferlerinin arttırılması konusundaki çalışmaların tüm hızıyla sürdüğü belirtildi.

Bu kapsamda Ukrayna Sivil Havacılık Otoritesi ile 17-18 Eylül 2013 tarihlerinde Ankara'da bir araya gelen SHGM yetkililerinin, iki ülke arasındaki uçuşların geliştirilmesi amacıyla yeni bir anlaşmaya imza attığı bildirilen açıklamada, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi ve Ukrayna Sivil Havacılık Otoritesi Başkan Yardımcısı Oleksandr Greçko başkanlığında gerçekleştirilen müzakereler sonunda, yeni tarifeli sefer noktaları belirlendiği kaydedildi.

İmzalanan Mutabakat Zaptı'na göre; Sivastopol ve Herson'un yeni tarifeli sefer noktaları olarak belirlendiği, bu noktalara haftalık 7’şer frekans sefer gerçekleştirilmesine imkan tanındığı belirtilen açıklamada, İstanbul-Donetsk ve İstanbul-Simferopol hatlarında herhangi bir kısıtlama olmaksızın sefer gerçekleştirme hakkı tanınmasında da anlaşıldığı ifade edildi. Açıklamada, iki ülke arasındaki anlaşmaya göre kargo seferlerinde de herhangi bir kısıtlama bulunmadığının altı çizildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.