SON DAKİKA
Hava Durumu

Şaraplardan yılbaşı ağacı olur mu demeyin

Haber Giriş Tarihi: 23.12.2013 18:08
Haber Güncellenme Tarihi: 24.12.2013 07:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Şaraplardan yılbaşı ağacı olur mu demeyin

Sudak bölgesinde bulunan Novıy Svet (Yeni Dünya) beldesinde yılbaşında şarapla dolu şişelerden yapılacak olan Ukrayna’nın en büyük yılbaşı ağacının üzerindeki ışıklar 25 Aralıkta yakılacak.

Kırım milletvekili, Novıy Svet Şampanya Fabrikasının Müdürü Yanina Pavlenko Kırım Turizm Enformasyon Merkezine yaptığı açıklamada, yılbaşı ağacının şarapla dolu şişelerle fabrikanın merkez meydanında kurulacağını. Şarap şişelerinden yapılacak yılbaşı ağacı 9 metre yüksekliğinde olacak ve bunu Ukrayna Rekorlar Kitabı mensupları kaydedecek.

Kırım Özerk Cumhuriyeti Sayfiye ve Turizm Bakanı Aleksandr Liyev, şarap yılbaşı ağacının üzerinde ışıkların açılmasıyla birlikte Novıy Svet’te Yılbaşı (Novıy god v Novom Svete) adlı turizm güzergahının faaliyete gireceğini söyledi.

Bakan Liyev, “Yılbaşında Kırım’a yüz binden fazla kişi geliyor ve yarımadanın turizm çevreleri, geleneksel olarak misafirler için ilgi çekici yılbaşı tekliflerini hazırlıyor. Bu yıl bu konuya en sıradışı olarak Novıy Svet’te yaklaşıldı”, dedi.

Kırım Turizm Enformasyon Merkezinin verdiği bilgiye göre, Kırım’ın doğu bölgelerinde bulunan oteller yılbaşında misafirler için ateş şovu ve gangster partileri hazırladı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.