SON DAKİKA
Hava Durumu

Şelale programı 15. yılını kutladı (FOTO)

Haber Giriş Tarihi: 15.11.2011 17:12
Haber Güncellenme Tarihi: 15.11.2011 17:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Şelale programı 15. yılını kutladı (FOTO)
AKMESCİT/SMFEROPİL (QHA) – Kırım Televizyonunun en popüler projelerinden biri olarak kabul edilen Şelale konserlerinin başlamasının 15. yıldönümünü kutlama programı Kırım Ukrain Akademik Müzikal Tiyatrosunda yapıldı.

Şelale projesi, Kırım Tatar pop müzik kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla 1996 yılında başlatılmıştı. 14 Kasımda yapılan “Şelale-15 Yıldır Yayında” konserini Kırım Tatar Sanat ve Etnografi Vakfı ile Kırım Televizyonu Müzik Programlar Stüdyosu birlikte organize ettiler. Programa Kırım Başbakan Yardımcısı Aziz Abdullayev, Kırım Parlamentosu Etnik İlişkiler ve Sürgünden Dönen Vatandaşlar Daimi Komisyonu Başkanı Remzi İlyasov katıldı. Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Remzi İlyasov, güzel konserden dolayı organizatörlere ve projenin yeni yetenekleri ortaya çıkardığından dolayı projenin sahiplerine teşekkür etti. Programın başında sunucular Ahtem Seyitablayev ve Elmaz Mambet, projenin tarihini anlattılar.

Şef Yunus Ennanov’un yönetimindeki Kırım Tatar Akademik Müzikal ve Drama Tiyatrosu Orkestrası programdaki eserleri icra etti. Konserde Asan Bilalov, Server Kakura, Uryane Kenjıkayeva, Edip Asanov, Elmira Nalbantova, Emine Cevdetova, Ruslan Arslanbekov, Leniye İzmaylova, Zera Kenjıkayeva, Enver İzmaylov, Günay, DJ Bebek, Emiliya Ablayeva, İvan Kasatkin, Dilara Mahmudova, Adile Çerkezova, Elnara Küçük, Marlen Settarov, Zeynep gibi sanatçılar, Sürpriz ve Selsebil toplulukları sahne aldı. Çocuklardan oluşan “Gençlik” vurmalı çalgılar grubu seyircileri coşturdu.   

Susana Üseynova - Osman Bayramaliyev

QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.