SON DAKİKA
Hava Durumu

Türk kukla tiyatrosu oyuncuları Kiev’deki çocuklarla buluştu

Türk kukla tiyatrosu, Uluslararası Kukla Tiyatroları Festivali'ne katılmak için Kiev’e geldi.

Haber Giriş Tarihi: 03.10.2017 13:08
Haber Güncellenme Tarihi: 03.10.2017 13:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türk kukla tiyatrosu oyuncuları Kiev’deki çocuklarla buluştu

Türkiye’nin Merzifon Bıcırık Çocuk Tiyatrosu oyuncuları, 2 Ekim tarihinde Ukrayna’nın başkenti Kiev’de aktif olarak çalışmalarına başladı.
 
Türkiye’nin Ukrayna Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, Merzifon Bıcırık Çocuk Tiyatrosu sanatçıları ilk önce Türkiye’nin Kiev Büyükelçiliği binasında, Üç Elma Türk Çocuk Kulübü'nün küçük oyuncularıyla buluştu. 





Söz konusu kuruluş, bir yıl önce Ukrayna’daki Türk diasporası temsilcileri tarafından, çocukların oyunlar ve çeşitli eğlence etkinlikleri yardımıyla "Türk Kültürü ve Dili" hakkındaki bilgilerini genişletmesi için kurulmuştu. 





Bu kez Üç Elma Türk Çocuk Kulübü'nün buluşması, kukla tiyatrosu sanatçılarıyla birlikte daha renkli bir şekilde gerçekleştirildi. 



159992



Merzifon Bıcırık Çocuk Tiyatrosu, Kiev’e Uluslararası Kukla Tiyatroları Festivali'ne katılmak üzere geldi. Kiev’de 30 Eylül tarihinde başlayan Uluslararası Kukla Tiyatroları Festivali, 4 Ekim tarihine kadar devam edecek.
 
Daha önce Türkiye’nin başkenti Ankara’da 7 Ekim tarihinde, Ukrayna-Türkiye ortak sanat projesi olan “Desen DNA’sı” sergisi açılacağı bildirilmişti. Ukrayna Büyükelçiliği, CerModern Sanatlar Merkezi ve Ukrayna Kriz Medya Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen proje 15 Ekim’e kadar devam edecek. Sergi, Ukrayna’nın farklı bölgelerine ait ruşniklerin (işlemeli havlu) yer aldığı “Nadiya” (Umut) adlı Ukrayna salonu,  farklı bölgelerden getirilen Türk kilimlerinin sergilendiği “Yol” salonu ve siyah küp şeklinde interaktif (meditatif) salon olmak üzere üç bölümden oluşacak.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.