SON DAKİKA
Hava Durumu

Türk modasının prestij fuarı kapılarını açtı

Gelinlik, damatlık ve abiye giyim sektöründe Avrupa'nın önde gelen fuarları arasına girmeyi başaran IF Wedding Fashion İzmir Fuarı, 12 ülkeden 259 katılımcının özgün tasarımlarıyla 12'inci kez kapılarını açtı.

Haber Giriş Tarihi: 16.01.2018 15:09
Haber Güncellenme Tarihi: 16.01.2018 15:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türk modasının prestij fuarı kapılarını açtı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) ve İZFAŞ tarafından Fuarİzmir'de düzenlenen 12. IF Wedding Fashion İzmir Fuarı, bugün 16 Ocak’ta Gelinlik Tasarım Yarışması final defilesiyle açıldı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre bu yıl sergileme alanını yüzde 30 artışla 23 bin 549 metrekareye çıkaran fuarda 3 holde 12 ülkeden 259 firma tasarımlarını sergiliyor.

Sadece profesyonel ziyaretçiye açık olan fuarı bu yıl 30 bin kişinin ziyaret etmesi, dünya genelinden 8 bin alıcının görüşmeler yapması öngörülüyor.

Bu yıl "International Area" adı altında ilk kez oluşturulan alanda ise 9 ülkeden tasarımcılar ürünlerini sergiliyor.

Fuarda bu yıl stant içi etkinliklerin yanında 6 büyük defile düzenlenecek. Aralarında Victoria's Secret mankenlerinden Maryna Linchuk gibi uluslararası üne ve Çağla Şikel, Ayşe Hatun Önal, Merve Büyüksaraç, Özge Ulusoy, Tuba Melis Türk, Ece Begüm Yücetan gibi ulusal üne sahip 30'a yakın model görsel şölene katkıda bulunacak.

Bu yıl Ekonomi Bakanlığının katılım destekleri kapsamına giren fuar, 19 Ocak Cuma günü sona erecek.

Açılışta EGSD tarafından bu yıl 9'uncusu düzenlenen Gelinlik Tasarım Yarışması'nın final defilesi gerçekleştirildi.

Ülke genelinden 121 tasarımcının 363 gelinlikle katıldığı yarışmada finale kalan 15 tasarımın sergilendiği defile sonucu birinciliğe Kansu Sara Sarıkan seçildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.