SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye’den Kırım’a gelecek 1500 öğrenci nereleri gezecek?

Haber Giriş Tarihi: 17.09.2013 14:52
Haber Güncellenme Tarihi: 17.09.2013 14:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türkiye’den Kırım’a gelecek 1500 öğrenci nereleri gezecek?

Türkiye’den 16-18 yaş arası 1500 öğrenci Eylül – Ekim aylarında Kırım’ı ziyaret ederek Akmescit, Bahçesaray, Kezlev, Sivastopol ve Yalta’daki ünlü turistik yerleri görecek.

Eskişehir’den gelecek olan 9 gruptan ilki 19 Eylül’de Kırım’a ayak basacak. Öğrenciler Akmescit’te Tavriya ve Moskova otellerinde kalacak.

Kırım Tatil ve Turizm Bakanı Aleksandr Liyev, yaptığı açıklamada, sonbaharda 1500 yabancı turistin Akmescit’te konaklamasının kentteki turizm sektörünün gelişmesine olumlu etki yapacağını belirtti.

Aleksandr Liyev, “Yurtdışından gelen misafirlerimiz için Akmescit’te şehir turu düzenlenecek ve camiyi ziyaret edecekler. Bunun dışında turistler Kezlev’de Odunpazarı Kapısı kompleksi, Derviş Tekkesi ve Karaim kiliselerini, Bahçesaray’ın tüm tarihi yerlerini, Akyar’ı ve Kırım’ın güney bölgesindeki sarayları ziyaret edecek” dedi.

Aleksandr Liyev, halen 2014 yılında Türkiye’den Kırım’a 5 bin öğrencinin gelmesi konusunda görüşmelerin sürdüğünü belirtti. Liyev, “Görüşmelerin sonucu tamemen bu yıl öğrenci gruplarını bu yıl nasıl ağırlayacağımıza bağlı.” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.