SON DAKİKA
Hava Durumu

DÜNYACA ÜNLÜ “ARTEK” ÇOCUKLAR MERKEZİNE KARŞI PROTESTO DÜZENLENECEK

Haber Giriş Tarihi: 15.06.2006 13:55
Haber Güncellenme Tarihi: 15.06.2006 13:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
DÜNYACA ÜNLÜ “ARTEK” ÇOCUKLAR MERKEZİNE KARŞI PROTESTO DÜZENLENECEK
“Voshod” firması çalışanları, “Artek” Uluslararası Çocuk Merkezi müdürlüğü önünde protesto eylemi organize edecekler.
Bunun hakkında, basın konferansında “Voshod” firması müdürü Vladlen Lukaşeviç söyledi.
Protesto eylemleri 16 Haziran’da başlayacaklar.
V. Lukaşeviç’in verdiği bilgiye göre, protestolar, “Artek” yönetiminin 281,6 bin grivnelik borçları ödemeye yanaşmadığından dolayı düzenlenecektir.
“Voshod” firması müdürü 2005 yılında “Artekéin verdiği siparişler yerine getirildi. Bundan 281,6 bin grivnelik borç doğdu. Borçlar zamanda ödenemediğinden dolayı, firmanın vergi, maaş vs ödemeleri aksadı ve firmayı iflas sınırına getirdi.
“Voshod” firması yönetimi, “Artek”te yönetim değişikliğinden sonra problemlerin başlandığını kaydetti. Uluslararası Çocuk Merkezi yeni müdürü Olga Guzar “Size eski müdür borçlandı, borçları da o geri versin” dedi.
“Voshod” firmanın ilgili organlara sayısız başvuruları bir netice getiremedi. Mahkemede de dava içıldığını kaydeden V. Lukaşeviç önceki 216 mahkeme duruşması bir sonuç getiremediğini söyledi.
Bunun yanı sıra, Uluslararası Çocuk Merkezinin idaresinde verilen bilgiye göre “Artek”in borçları toplam olarak 100 milyon grivne teşkil etmektedir. Tüm borçlar özel çizelgeye göre kapatılmakta olup, “Voshod” firması bu listeye dahildir.
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.