SON DAKİKA
Hava Durumu

Hatay ve Tokat'ta annelerden Mehmetçik'e dolma ve içlik

Türk Silahlı Kuvvetlerinin başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın ardından, anneler de Mehmetçik için çalışmaya başladı.

Haber Giriş Tarihi: 25.01.2018 10:31
Haber Güncellenme Tarihi: 25.01.2018 10:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Hatay ve Tokat'ta annelerden Mehmetçik'e dolma ve içlik

Hatay'da Afrin'e giden şanlı Türk askerimize yaprak sarması yapılırken, Tokat'ta ise askerlerimiz üşümesin diye içlik örüldü.

Hatay'ın Hassa ilçesi Akbez Mahallesi'ndeki kadınlar, Afrin'deki askerlere gönderilmesi için yaptıkları yaprak sarmalar, sınır noktasında bekleyen askerlere iletildi.

Bugün 25 Ocak tarihinde medyaya yansıyan haberlere göre, Mehmetçik için yaprak sarması hazırlayan Hassalı bir kadın, Hatay sınırında görev yapan askerlerin annelerine de seslenerek, "Asker anneleri, evlatlarınızı merak etmeyin. Hepsi bize emanet inşallah. Bol bol onlara dua edin, dualarınızı eksik etmeyin. Sadaka çıkarın bol bol. İnşallah hepsi sağ salim dönecek. Keşke biz de yanlarında olup, onlara yardımcı olsak. Bir silah verseler de biz de gitsek cepheye vatanımızı korumak için. Dualarımız, onlarla İnşallah, sağ salim dönecekler." dedi.

Yaprak sarması hazırlayan Hassalı anneler, askerlerin ağzı yanmasın diye sarmaları acı yapmadıklarını belirtip, Mehmetçik’e turşu ve ayran da gönderdi.

Tokat'ta içlik örüldü

Tokat'ın Turhal ilçesinde ise bir grup kadın Suriye'nin Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçikler için "içlik" örüyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.