SON DAKİKA
Hava Durumu

İşgalcilerden Ukrayna'ya ihanet eden askere ceza

Ukrayna’ya ihanet ederek işgalden sonra işgalcilerin yanına geçen Rusya Karedeniz Filosu askeri, 20 bin ruble para cezasına çarptırıldı.

Haber Giriş Tarihi: 03.05.2017 16:09
Haber Güncellenme Tarihi: 03.05.2017 16:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İşgalcilerden Ukrayna'ya ihanet eden askere ceza

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’ın sözde askeri mahkemesi, işgalcilerin Karadeniz Filosu'na mensup askerlerden kaptan Roman Brekun’u “yönetim temsilcisine kamuya açık şekilde hakaret etmekten” suçlu buldu.
 
Sözde Kırım Soruşturma Komitesi’nden yapılan açıklamada, sarhoş durumda olan Brekun’un, Kezlev’de (Yevpatoriya) bir mekanda görevlileri kavga için kışkırttığı, olay yerine Rus polislerin gelmesinden sonra polis memurlarına da küfür kullanarak hakaret ettiği ileri sürüldü.
 
Sözde mahkemenin kararına göre Roman Brekun'un 20 bin ruble (360 dolar) tutarında para cezası ödemesi gerekiyor.
 
QHA muhabirleri, Ayrılıkçılar ve teröristlerin işlediği suçlarla Ukrayna yasalarının ihlalleri ile ilgili bilgileri içeren “Mirotvorets” sitesinin veri tabanını tarayarak söz konusu Rus askerin, işgalcilerin tarafına geçerek Ukrayna'ya ihanet eden askerlerden olduğunu öğrendi. Mirotvorets sitesinde Brekun’un Rusya Federasyonu ordusunda, ihanetinden önce de Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nde üstlendiği görevde çalıştığı bildirildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.