SON DAKİKA
Hava Durumu

İstanbul'da gönüllü askerlik başvurusu

İstanbul'da bir grup vatandaş, Büyükçekmece Askerlik Şubesine gönüllü askerlik başvurusu yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 18.01.2018 16:49
Haber Güncellenme Tarihi: 18.01.2018 16:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İstanbul'da gönüllü askerlik başvurusu

Bir grup vatandaş, bugün 18 Ocak’ta, İstanbul Büyükçekmece Askerlik Şubesine giderek askere gitmek için gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

Anadolu Ajansı’nın aktardığı habere göre Esenyurt Tokat Dernekler Federasyonu 15'li Torunları Gençliği Üyesi Erdoğan Karaca, Kemal Yıldız, Berkay Aymak, Tayyip Güzel, Recep Emir Özen ve Saffet Gümüş, Büyükçekmece Askerlik Şubesine gelerek askere gitmek üzere başvuru yaptı.

Amaçlarının Suriye sınırındaki ABD destekli terör örgütü PKK'ya bağlı unsurlara karşı mücadele olduğunu ifade eden 15’li Torunları Dernek Başkanı Saffet Gümüş şu sözleri kaydetti: "Biz Tokat 15’li torunlarıyız, 1915’te dedelerimiz gönüllü olarak Çanakkale’ye bu vatanı korumak için gitti. Biz de onların torunları olarak bugün Türkiyemize saldıran dış güçlere karşı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek amacıyla Büyükçekmece Askerlik Şubesine geldik ve arkadaşlarımızla beraber dilekçelerimizi yazdık. Gönüllü olarak Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bize emredeceği her cepheye gitmeye hazırız."

Vatandaşlar dilekçelerini teslim ettikten sonra askerlik şubesinden ayrıldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.