SON DAKİKA
Hava Durumu

Kaçak Türk balıkçılarını bekleyen tuzak

Ukrayna kıyılarında kaçak avlanırken ele geçirilen Türk balıkçı teknesi başka kaçak avlanan tekneleri yakalamak için kullanılacak.

Haber Giriş Tarihi: 06.12.2013 16:02
Haber Güncellenme Tarihi: 06.12.2013 16:02
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kaçak Türk balıkçılarını bekleyen tuzak

Kaçak avlanırken el konulan Türk teknesi onarım çalışmaları yapıldıktan sonra denize indirildi ve kaçak balıkçılığı önlemekle görevli idarenin filosuna devredildi.

Balık Koruma Müdürlüğü Basın Servisinin bildirdiğine göre 2013 yılının Şubat ayında Kırım açıklarında Ukrayna deniz ekonomik bölgesi sınırları içinde Çanakçılar Türk balıkçı teknesi ele geçirildi. Kaçak balıkçı teknesi Sivastopol’e getirildi ve mahkeme kararıyla el konuldu. Tekne Doğu Karadeniz Balık Koruma Müdürlüğü demirbaşına devredildi.

Yapılan açıklamada, “Tekne balık koruma vardiyasına çıkarılmadan önce tekne onarıldı. Tekne İnkerman’da iskeleye çıkarıldı ve 1,5 ay boyunca onarıldı. Teknede 4 kişiden oluşan mürettebat görev yapacak” deniyor.

Tekne, Kırım sınır muhafıza birliklerine bağlı denizcilerle birlikte deniz ekonomik bölgesi ve Kırım yarımadası çevresi boyunca iç sularda devriye gezecek.

Müdürlük yetkilileri, teknenin diğer Türk balıkçı teknelerinden ayırt edilmesi zor olduğu için müfettişlerin ihlal yapanlara yaklaşarak tutuklamasının daha kolay olacağını düşünüyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.