SON DAKİKA
Hava Durumu

Molotovlu saldırı olayı ile ilgili soruşturma

Haber Giriş Tarihi: 03.12.2012 09:35
Haber Güncellenme Tarihi: 03.12.2012 09:35
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Molotovlu saldırı olayı ile ilgili soruşturma
Kırım Emniyet Müdürlüğü, 1 Aralıkta Akmescit'te Büyük Cuma Camisinin inşa edileceği alanı koruyan bekçiye karşı yapılan Molotov kokteylli saldırı olayı ile ilgili adli soruşturma açtı.

Kırım Emniyet Müdürlüğünün yayımladığı açıklamada, soruşturmanın Ukrayna Ceza Kanununun 15-194. maddesinin 2. fıkrası uyarınca kundaklama yolu ile başkasının malına saldırı veya yok edilmesi olarak nitelendirilen ve 3 ila 15 yıl hapis cezasını öngören suçu kapsadığı bildirildi.

Açıklamaya göre, polis şu anda birkaç olasılık üzerinde duruyor.

Kırım Emniyet Müdürlüğünün açıklamasında şöyle deniliyor: “1 Aralık günü saat 05.10 sularında Akmescit Emniyet Müdürlüğü Kiev semti şubesine cami inşaatı için ayrılan Yaltinskaya sokağındaki arsada bir kulübe içinde bunan bekçiden telefon ihbarı geldi. Bekçi, iki patlama sesini duyduğunu ve dışarıya çıkınca kulübenin yan tarafında asılı bulunan battaniyenin yandığını söyledi.”

“Olay yerine gelen polis ekibi kulübenin yan tarafında bulunan battaniyenin yandığını ve içinde belirsiz sıvının bulunduğu birkaç parçalanmış cam şişeyi tespit etti. Olay sonucunda yaralanan olmadı.”

“Olay ile ilgili bilgi kayıtlara alındı, bazı ekspertiz çalışmalarının yapılması için soruşturma başlatıldı ve parmak izleri alındı.”

Osman Bayramaliyev

QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.