SON DAKİKA
Hava Durumu

Rus ordusu Kırım’da ‘NATO gemilerini’ imha etti

Rusya, Kırım’da askeri tatbikatlara devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 06.04.2016 14:49
Haber Güncellenme Tarihi: 06.04.2016 14:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rus ordusu Kırım’da ‘NATO gemilerini’ imha etti

Ukrayna Savunma Bakanlığı'na bağlı İstihbarat Teşkilatı, Rusya’nın Kırım’da tatbikat yaptığını bildirdi.

Tatbikat sırasında Rus ordusunun sahilde füze sistemleri yerleştirme ve NATO ülkelerinin farazi gemilerini bulup imha etme operasyonları düzenlediği belirtildi.

5 Nisan tarihinde başlayan tatbikata Rusya Federasyonu Karadeniz Filosu’nun Sahil Güvenlik birliklerinin katıldığını ifade eden İstihbarat Teşkilatı, imha edilmesi gereken ‘NATO gemilerinin’ Bulgaristan Deniz Kuvvetleri’nin Varna üssünde konuşlandırıldığının farz edildiğini bildirdi.

Daha önce Ukrayna Savunma Bakanlığı'na bağlı İstihbarat Teşkilatı, Rusya’nın Kırım’da askeri gücünü artırdığını ve Kırım ile Ukrayna’nın anakarası arasındaki idari sınırına yönelik provokatif tatbikatlar düzenlemeye devam ettiğini açıkladı.

“Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetlerinin 31’nci komando tugayı, 4 Nisan tarihinde Kırım’ın Canköy şehrinin yakınlarında havadan paraşütle bölgeye intikal ettirildi” diye bildiren İstihbarat Teşkilatı, söz konusu operasyonun, Ukrayna’nın Herson bölgesindeki stratejik yerleri ele geçirmeye ilişkin olduğunu belirtti.

Rusya'nın askeri hareketliliği ve tatbikatlarının uluslararası topluma yönelik bir gözdağı olmasının yanı sıra hem Karadeniz civarındaki ülkelere hem de Ukrayna'nın Azak Denizi kıyılarına yönelik bir tehdit içermesi de söz konusu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.