SON DAKİKA
Hava Durumu

Telefonda Kırım Tatarca konuştuğu için dövüldü

Haber Giriş Tarihi: 10.04.2014 09:03
Haber Güncellenme Tarihi: 10.04.2014 08:17
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Telefonda Kırım Tatarca konuştuğu için dövüldü

Akmescit’in Akmeçet semti sakinleri, telefonda Kırım Tatarca konuştuğu için 14 yaşındaki çocuğun dövülmesi olayını değerlendirmek üzere 8 Nisan tarihinde semt camisinde toplandı.

Olay 31 Martta saat 17.00 sularında çocuk okuldan eve dönerken meydana geldi. Ancak toplum olayı ancak 9 Nisan tarihinde toplantı yapıldıktan sonra öğrendi.

Çocuğun annesi Asiye Mujdabayeva, ATR televizyon kanalı muhabirlerine, çocuğun psikolojisinin bozulduğunu basınla görüşmek istemediğini söyledi.

Milliyeti dolayısıyla oğluna, kimliği belirsiz 2 kişinin önce hakaret ettiğini sonra ise saldırdığını kaydeden Asiye Mujdabayeva, “Kırım'ın Rusya olduğunu, Kırım’ın Kırım Tatarları için olmadığını söylediler. 'Hepiniz buradan kovulmalı' dediler. Oğlum onlara söylediklerine dikkat etmelerini söyleyince, onlar onu dövmeye başladı” dedi.

Doktorlar, çocuğun kırılan burnuna ameliyat yaptı. Çocuk 7 Nisanda taburcu oldu. Çocuğun velileri polise başvurdu. Semt sakinleri öfkeli ve polisten suçluları bulmasını ve cezalandırmasını talep ediyor.

Kırım Emniyeti Basın Sekreteri Olga Kondraşova, olaya ilişkin bilgisi olmadığını konuya ilişkin daha sonra açıklama yapacağını söyledi.


En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.