SON DAKİKA
Hava Durumu

Terörle mücadele operasyonunun başındaki general konuştu

Haber Giriş Tarihi: 16.04.2014 09:51
Haber Güncellenme Tarihi: 16.04.2014 09:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Terörle mücadele operasyonunun başındaki general konuştu

Ukrayna Güvenlik Servisi’nin (SBU) Terörle Mücadele Merkezinin efsanevi başkanı General Vasil Krutov, terörle mücadele operasyonunu gerçekleştirme amacının insanları öldürmek değil, saldırıları önlemek olduğunu söyledi.

Donetsk Bölgesi Kramatorsk Havaalanına gelen Vasil Krutov, “Operasyonu, intikam ya da fiziksel saldırı amacıyla yapmıyoruz. Eylemlerimiz insanların sağlığına veya yaşamına kastetmeye yönelik olmayıp kesin hedefe odaklıdır. Hem hukuki hem de vicdani olarak sınırlı olduğumuzdan dolayı bu tip operasyonları yapmak çok zor. Fakat biz seçimimizi yaptık ve saldırıları durdurmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Ukraynalı askerlerin karşısında çok profesyonel düşmanların olduğunu belirten Krutov, “Çok ciddi ve profesyonel düşman ile karşı karşıyayız. Onların taktik bilgileri ve pratiği çok iyi düzeyde, o insanlar birçok hassas bölgede savaştı. Donetsk bölgesinde terörist sayısı git gide artıyor. Pazar günü bölgede 150 ‘yeşil adam’ varken, dün 300 kişi daha katıldı. Yarın ne kadar olacağını göreceğiz. Başka ülkenin sınırını geçmek, profesyonel kişi için çok kolay” dedi.

Terörle mücadele operasyonun asıl amacın, ülkedeki durumu istikrarlı hale getirmek olduğunu açıklayan Vasil Krutov, Kramatorsk havaalanın girişinde bulunan ayrılıkçıların elinde otomatik tüfek ve keskin nişancı tüfeklerin olduğunu bildirdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.