SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye'den Karabağ göçmenlerine yardım

Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği, Dağlık Karabağ göçmenlerine gıda yardımı yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 04.10.2017 14:49
Haber Güncellenme Tarihi: 04.10.2017 14:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türkiye'den Karabağ göçmenlerine yardım

Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün farklı bölgelerinde ikamet eden Dağlık Karabağ göçmenlerine gıda yardımı yaptı. Büyükelçiliğin girişimi ve Türk Kızılayı'nın katkılarıyla hazırlanan 25'er kilogramlık dayanıklı gıda kolileri, yaklaşık 330 göçmen ailesine dağıtıldı. Dağıtıma katılan Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, dağıtım yerlerindeki göçmenlerle sohbet etti.

Büyükelçi Özoral, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Azerbaycan'ın en büyük siyasi ve sosyal probleminin Dağlık Karabağ sorunu olduğunu, bu sorunun bir de insani boyutunun bulunduğunu ifade etti. Azerbaycan'ın farklı bölgelerinde, yerlerinden ve yurtlarından olmuş 1 milyondan fazla göçmenin yaşadığına dikkat çeken Özoral, bu durumun Azerbaycan için bazı sosyal sorunlar doğurduğunu kaydetti.

Özoral, "Biz de bu sorunların azaltılmasına katkıda bulunmak amacıyla 330 civarında aileye yardım kampanyası düzenledik. Bu kampanyamızda bize Türk Kızılayı destek oldu. Türkiye ile Azerbaycan her yerde yan yana, her zaman birlikte. Zor koşullarda yaşayan kardeşlerimiz için elimizden ne gelirse her zaman yapmaya hazırız. Bu tür yardımlarımıza bundan sonra da devam edeceğiz." ifadelerinde bulundu

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.