SON DAKİKA
Hava Durumu

UKRAYNA SİVİL SAVUNMA BAKANLIĞI MENSUPLARI TERÖRİST EYLEMİNİN NETİCELERİNİ ÖNLEDİ.

Haber Giriş Tarihi: 01.06.2006 11:36
Haber Güncellenme Tarihi: 01.06.2006 11:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
UKRAYNA SİVİL SAVUNMA BAKANLIĞI MENSUPLARI TERÖRİST EYLEMİNİN NETİCELERİNİ ÖNLEDİ.
Ukrayna Sivil Savunma Bakanlığı Kırım Özerk Cumhuriyeti Genel İdaresi resmi sitesinin verdiği bilgiye göre, Kırım kurtarıcı timleri ve “Çernomorneftegaz”, Çernomorskiy bölgesinin Olenevka köyünde gerçek tehlike koşullarına yakın ortamda eğitim programını düzenlediler.
Eğitimdeki rivayete göre, meçhul terörist grubu “Çernomorneftegaz”ın gaz üretim platformunu basarken kazaya sebep oldu. Komando askerleri teröristleri yakalarken, Sivil Savunma kurtarıcı timleri ve “Çernomorneftegaz” itfaiyecileri ise kaza neticelerinin güvenlik önlemlerini aldılar.
Eğitime Ukrayna Savunma Bakanlığı kadrosundan 35 kişi, “Çernomorneftegaz” çalışanlarından 89 kişi, tıbbi ve teknik servisleri katılırken, bunun yanısıra kurtarma ekipmanı, helikopter, kurtarma tekneleri da kullanıldı.
Eğitim neticeleri ile ilgili yorum yapan Ukrayna Sivil savunma Bakanlığı Kırım Özerk Cumhuriyeti Genel İdaresi Başkanı Sergey Vasilenko: “Faaliyetin amacı, bütün servisler arasında işbirliğimekanizmaları geliştirmektir. Elbette ufak-tefek kusurlarımız oldu, ama genel olarak tatmin edici sonuçlara ulaştık. Hatalara gelince, onları eğitim sırasında yapsak ve düzeltsek, ne ala! Tecrübe kazanıyoruz ve adım-adım ilerliyoruz”,diye konuştu.
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.