SON DAKİKA
Hava Durumu

Iraklı Türkmenlerden Zeytin Dalı Harekatı'na destek

ITC Erbil Milletvekili Maruf, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Iraklı Türkmenler olarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin her zaman yanındayız, desteğimiz tamdır." ifadesinde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 23.01.2018 15:29
Haber Güncellenme Tarihi: 23.01.2018 15:34
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Iraklı Türkmenlerden Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Erbil Milletvekili Aydın Maruf, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na tam destek verdiklerini kaydetti.

Anadolu Ajansı muhabirine bugün 23 Ocak’ta mülakat veren Maruf, "Biliyoruz ki bu operasyon bölgede yaşayan insanlara ve Kürt kardeşlerimize karşı değil, Afrin bölgesinde bulunan terör örgütlerine yöneliktir. Çünkü orada bulunan silahlı guruplar hem Türkiye hem de bölge üzerinde büyük tehdit oluşturmaktadır. O yüzden bu harekat zamanlama olarak çok uygundur. Biz de, Iraklı Türkmenler olarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin her zaman yanındayız, desteğimiz tamdır. En yakın zamanda bölgeye refah, barış ve kardeşlik getireceği inancındayız, bu yüzden TSK'ya başarılar diliyoruz." dedi.

Maruf, Terör guruplarının Suriye'de olduğu gibi Irak'ta da bulunduğunu ve bu durumun bölge üzerinde oldukça olumsuz etkilere yol açtığından dolayı benzer bir operasyonun Irak'taki terör yuvalarına da yapılması gerektiği değerlendirmesinde bulundu.

 

"PKK tüm etnik gurupları rahatsız ediyor"

"Terör örgütü PKK'nın Sincar'daki varlığı, bölgede bulunan tüm etnik gurupları rahatsız ediyor. Bu yüzden Afrin'de yapılan operasyonun Sincar'da da yapılmasının önemli olduğunu düşünüyoruz." diyen Maruf, "Bölgemizde yayılmış olan terör örgütü, özellikle Kuzey Irak ile Türkiye'nin ilişkilerini bozmaya çalışıyor. Bundan dolayı Afrin'e yönelik yapılan operasyonun Sincar içinde yapılmasını istiyoruz ve bekliyoruz. Çünkü bu tür operasyonlar bölgeye barış, huzur ve refah getirecek. Kardeşlik bağlarını güçlendireceği ve istikrarı sağlayacağı inancındayız." yorumunda bulundu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.