SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırgızistan'ın turizm potansiyeli Turkiye'de sunulacak

Kırgızistan, Türkiye'nin de aralarında olduğu birçok ülkede turizm potansiyelini tanıtacak

Haber Giriş Tarihi: 22.01.2018 13:42
Haber Güncellenme Tarihi: 22.01.2018 13:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırgızistan'ın turizm potansiyeli Turkiye'de sunulacak

Kırgızistan’ın turizm potansiyelinin yakın gelecekte Türkiye’de, Almanya’da, Rusya’da, Kazakistan’da ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde sunulacağı bildirildi.

Konuyla ilgili Kabar ajansına konuşan Turizm Bölüm Başkanı Azamat Camankulov, bu listeden ilk platformun 26 Ocak'ta İstanbul olacağını ifade ederek, “Birçok ülkede ülkenin turizm fırsatlarını sunma alanları bulunmaktadır. Turizm potansiyelimizi 2017 sonbaharda Londra’da sunduk ve yakında, 26 Ocak’ta İstanbul’da sunacağız. Daha sonra Berlin, Moskova, Yekaterinburg ve Almatı’da sunacağız. Bu yıl Arap ülkelerinden birinde sunmaya çalışacağız, en azından Dubai'de sunmayı planlıyoruz.” paylaşımında bulundu.

Camankulov'a göre, Berlin'deki sunumda, Kırgızistanlı bir ekip, ünlü pan-flütçu Ekvadorlu müzisyen Leo Rojas tarafından desteklenecek.

Azamat Camankulov, “Geçen gün onunla bu konuda konuştuk. Performansında bazı cipsler yapmak istiyoruz, bu nedenle yalnızca müziği değil, aynı zamanda motivasyonları ve melodileriyle Kırgızistan'a özgü bir çalışmasını da oynamasını rica ettik.” ifadesini kullandı.

Böyle turistik sitelerde çok fazla rekabet olduğunu ve herkesin diğerinin dikkatini çekmeye çalıştığını sözlerine ekleyen Camankulov, “Leo’nun iyi dostumuz olarak, standımızda performans göstererek, çok fazla ilgi çekebileceğini düşünüyoruz. Fakat ondan ayrı olarak, kopuzcuların da sahne alması bekleniyor. Kopuzcular, her zaman Batı'ya ilgi duyarlar. Avrupalılar ise otantikliğe bayılır.” diye konuştu.

Kırgızistan'ın turizm şirketi olan Nomadstan, ilk kez, 9 Ocak'ta Utreht’te yapılan uluslararası turizm ve rekreasyon sergisi Vakantiebeur 2018'de Kırgızistan’ın turistik fırsatlarını sundu.

Buna ek, Kırgızistan’ın Belçika Büyükelçiliği desteğiyle yerel turizm şirketleri, 8-14 Ocak tarihleri arasında Hollanda’nın üç büyük sergisinde Eylül 2018’de Isık-Göl’de düzenlenecek Üçüncü Dünya Göçebe Oyunları’nı sundu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.