SON DAKİKA
Hava Durumu

Özbekistan'dan Afgan halkına önemli destek

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev adına, Afgan halkına bağışlanan 25 minibüs, 3 traktör ve çeşitli ekipmanlar, Afganistan'ın Hayratan şehrinde gerçekleştirilen törenle teslim edildi.

Haber Giriş Tarihi: 12.01.2018 16:19
Haber Güncellenme Tarihi: 12.01.2018 16:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Özbekistan'dan Afgan halkına önemli destek

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev adına, Afgan halkına bağışlanan 25 minibüs, 3 traktör ve çeşitli ekipmanlar, 10 Ocak tarihinde Afganistan'ın Hayratan şehrinde gerçekleştirilen törenle teslim edildi.

Törene, Özbekistan'dan gelen resmi bir heyet, Afganistan Cumhurbaşkanlığı'ndan temsilciler ve Afgan halkı katılım gösterdi. Özbek ve Afgan halkları arasında geleneksel-tarihsel dostluk ilişkilerine dayanan iyi komşuluk ilişkilerinin gelişmesi ve güçlendirilmesi ile her alanda karşılıklı yarar sağlayan iş birliğinin yaygınlaştırılması konularına Özbekistan yönetimi tarafından öncelik verildiği ifade edildi.

Daha önce de Surhandarya bölgesinde Özbekistan tarafından kurulan özel eğitim merkezine 100 Afgan öğrencinin kabulünün gerçekleştirildiği belirtilirken, iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin her geçen gün daha da ilerlerdiği kaydedildi.

Yapılan açıklamada, Özbekistan'ın, Afganistan'daki ekonomik kalkınmasına olan desteğinin, Afgan halkının yaşamını iyileştirmeye ve barışçıl gelişimin normal seyrine geri dönmesine katkıda bulunacağı ifade edildi. Özbekistan tarafından bağışlanan minibüslerin, Afgan çocukların okullarına ulaşımına kolaylık sağlaması maksadıyla kullanılacağı aktarıldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.