SON DAKİKA
Hava Durumu

İstanbul'da kaybolan Kırım Tatarı Aziz İlyasov için acil yardım talebi!

Eğitim için İstanbul'da bulunan Kırım Tatarı Aziz İlyasov'dan bir süredir haber alınamadığı öğrenildi. KTMM Başkanı Refat Çubarov, kayıp Kırım Tatarı hakkında bilgisi olanların, yakınları ile iletişime geçmesi gerektiğini duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 16.07.2023 13:21
Haber Güncellenme Tarihi: 16.07.2023 13:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İstanbul'da kaybolan Kırım Tatarı Aziz İlyasov için acil yardım talebi!

İstanbul'da Kırım Tatarı Aziz İlyasov'un ortadan kaybolduğu öğrenildi. Yakınlarının bir süredir kendisinden haber alamaması üzerine Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak, İstanbul'da kaybolan Aziz İlyasov hakkında yardım çağrısı yaptı.

KTMM Başkanı Çubarov, 2023 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Aziz İlyasov’un akrabaları ve arkadaşları tarafından arandığını duyurdu.

EN SON 12 TEMMUZ GÜNÜ YAKINLARIYLA İRTİBAT KURDU

Aziz İlyasov’un en son İstanbul’da olduğu ve 12 Temmuz 2023 tarihinden itibaren yakınlarıyla irtibatının kesildiği aktarıldı. Çubarov, konunun Türk güvenlik güçlerine bildirildiğini dile getirdi.

KTMM Başkanı Refat Çubarov tarafından yayımlanan kayıp ilanında şu ifadeler kullanıldı:

Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacımız var. Akrabaları ve arkadaşları 1996 doğumlu, Kırım'da ikamet eden, Kırım Tatarı Ukrayna vatandaşı Aziz İLYASOV'u arıyor. Aziz İLYASOV, 2023 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Aziz İLYASOV, 12 Temmuz 2023'ten itibaren İstanbul'daydı ve yakınlarıyla iletişime geçti. Aziz İLYASOV'un kaybolmasıyla ilgili olarak polise bildirimde bulunuldu. Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı İlmi UMEROV, yakınlarının talebi üzerine kayıp Aziz İLYASOV'un aranmasını koordine ediyor. Bilgisi olanların +90 534 334 00 35, +380 63 777 06 07 (WhatsApp) ile iletişime geçmesi rica olunur.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.