SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım Vakfından “Kuzey Işıkları – Kırım'dan Türk Dünyasına Yayılan Kadın Aydınlanması" konferansı ve imza günü

Kırım Vakfı tarafından 2 Mart 2024 tarihinde Serra Menakay'ın konuşmacı olarak yer alacağı “Kuzey Işıkları – Kırım'dan Türk Dünyasına Yayılan Kadın Aydınlanması" konulu konferans ve imza günü etkinliği tertip edilecek.

Haber Giriş Tarihi: 22.02.2024 20:05
Haber Güncellenme Tarihi: 22.02.2024 20:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım Vakfından “Kuzey Işıkları – Kırım'dan Türk Dünyasına Yayılan Kadın Aydınlanması" konferansı ve imza günü

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Vakfı, 2 Mart 2024 tarihinde saat 14.00'da Tarih ve Kültür Konferansları çerçevesinde Serra Menakay ile “KUZEY IŞIKLARI – Kırım'dan Türk Dünyasına Yayılan Kadın Aydınlanması” adlı konferans ve imza günü düzenleyecek. 

Konferansta aralarında Aluştadan Esen Yeller ve Şefika adlı romanlarının da bulunduğu 11 kitabın yazarı olan Serra Menekay gerek romanlarındaki kahramanları, gerekse çalışma konuları arasında bulunan öncü Kırım Tatar kadınları bilinmeyen ve önemli yönleri ile anlatacak.

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Vakfının merkezinin bulunduğu Dr. Ahmed İhsan Kırımlı Sosyal Tesisindeki Bekir Sıtkı Çobanzade Kütüphanesi'nde yapılacak konferans halka açık olacak. Konferans süresince konu ile ilgili merak edilen sorular Serra Menekay tarafından cevaplandırılacak.

serra menekay konferenas kare afis

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.