SON DAKİKA
Hava Durumu

TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulundan Kırım Haber Ajansına ziyaret

TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneğinden Kırım Haber Ajansına ziyaret

Haber Giriş Tarihi: 17.11.2021 17:07
Haber Güncellenme Tarihi: 17.11.2021 19:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulundan Kırım Haber Ajansına ziyaret

TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu, bugün Kırım Haber Ajansı Ankara Ofisi'ni ziyaret etti. Görüşmede, TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneğinin çalışmaları ele alındı. Başkan Ertan Baştuhan, görüşmede TURKSİD'in faaliyetlerini ve amaçlarını dile getirdi.

TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği, bugün Kırım Haber Ajansı'nın Ankara Çukurambar'daki yeni ofisini ziyaret etti. Görüşmede, TURKSİD Başkanı Ertan Baştuhan, TURKSİD Genel Sekreteri Serkan Ateş, TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Haluk Yaşayanlar ve Gökhan Bolluk yer aldı.

BAŞTUHAN: TURKSİD OLARAK, FARKLI ÜLKELERDE KIRIM LOBİSİ OLUŞTURMAYI AMAÇLIYORUZ

Başkan Ertan Baştuhan, ziyarette TURKSİD'in mevcut çalışmaları ve gelecek dönemde atılacak adımlar hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Romanya, Ukrayna, Hollanda, KKTC, Bulgaristan'da temsilciliklerimiz var. Şu anda Polonya ile çalışmalarımız devam ediyor. Temsilcilik verdiğimiz ülkeler, Kırım Tatar diasporasının olduğu yerlerdir. Biz, oradaki insanları, iş adamlarını bu vesileyle bir arada tutmak istiyoruz. Kendi içimizde bir Kırım lobisi yaratmak istiyoruz, bir sinerji yaratmak istiyoruz amacımız bu yönde. Yine Macaristan Büyükelçiliği ile görüştük, Macaristan Ticari Ataşesiyle de görüşüp Doğu Avrupa'da etkili olmak istiyoruz. Bu bölgede, ciddi bir ekonomik iş birliği sağlamak amacındayız, hem de diasporamızın gücünü artırmak istiyoruz. Şu ana kadar Türkiye'de 50'ye yakın iş adamı üyemiz kayıt yaptırdı. 2019'un sonunda kurulduk ama bu arada çok yol aldık. Türkiye'de teşkilatlanmaya gittik. Türkiye'nin bir çok ilinde temsilciliklerimizi oluşturduk.

TURKSİD ULUSLARARASI İŞ İNSANLARI DERNEĞİ Resim

Kırım Tatarlarının yaşadığı bölgelerde ekonomik iş birliği ve koordinasyonu sağlama amacı taşıyan TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği, İstanbul'da 23 Kasım 2019'da açılışını yaptı. Kırım Tatar halkının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ve KTMM Başkanı Refat Çubarov’un katıldığı açılışın ardından dernek, Türkiye ve farklı ülkelerde teşkilatlandı. Kırım Tatarlarının yaşadığı ülkelerdeki ve Türkiye'deki Kırım Tatar iş insanlarını bir araya getiren TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği faaliyetlerini genişleterek devam ediyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.