SON DAKİKA
Hava Durumu

Azerbaycan Dışişlerinden Türkiye'ye taziye mesajı

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu arayarak depreme ilişkin taziye mesajını iletti.

Haber Giriş Tarihi: 06.02.2023 09:37
Haber Güncellenme Tarihi: 06.02.2023 13:17
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Azerbaycan Dışişlerinden Türkiye'ye taziye mesajı

Kahramanmaraş'ta bugün 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Doğal afet sırasında Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Adana, Hatay, Kilis ve Osmaniye gibi iller büyük hasar aldı. Depremde son bilgilere göre 286 kişi hayatını kaybederken, 2 bin 323 kişi yaralandı.

AZERBAYCAN DIŞİŞLERİNDEN TÜRKİYE'YE TAZİYE MESAJI

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Kahramanmaraş merkezli depreme ilişkin telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Bakan Bayramov, Türk mevkidaşı Çavuşoğlu'nu arayarak Kahramanmaraş, Gaziantep ve diğer illerde meydana gelen şiddetli depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyede bulundu. Bayramov, Türk hükumetine ve halkına başsağlığı mesajını iletti. Bakan Bayramov, yaralıların bir an önce iyileşmesini diledi.

Ayrıca Bayramov, Azerbaycan'ın kardeş Türkiye'nin her zaman yanında olduğunu ve depremin sonuçlarının ortadan kaldırılması yönünde her türlü yardıma hazır olduğunu vurguladı.

AZERBAYCAN TÜRKİYE'YE 370 KİŞİLİK KURTARMA EKİBİ GÖNDERDİ

Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in talimatıyla 370 kişiden oluşan esnek kurtarma güçlerini arama kurtarma çalışmalarına destek vermek için Türkiye'ye geldi. Bakan Çavuşoğlu, söz konusu dayanışma ve destek için teşekkürlerini iletti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.