SON DAKİKA
Hava Durumu

TURKSİD Ukrayna Derneğinden Ukrayna'ya tıbbi malzeme desteği

TURKSİD Ukrayna Derneğinden Ukrayna'ya tıbbi malzeme desteği

Haber Giriş Tarihi: 08.04.2022 14:27
Haber Güncellenme Tarihi: 08.04.2022 14:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
TURKSİD Ukrayna Derneğinden Ukrayna'ya tıbbi malzeme desteği

Ukrayna'da Rusya'nın saldırıları ve işgal girişimi nedeniyle yaşanan insani krizin boyutları her geçen gün artıyor. Bu çerçevede ülkede gıda, tıbbi ilaç ve temel insani malzemelere olan ihtiyaç Ukrayna genelinde devam ediyor. TURKSİD Ukrayna Derneği, Ukrayna Sağlık Bakanlığı ile koordineli bir şekilde Ukrayna'ya tıbbi malzeme ve ilaç gönderdi.

Rusya'nın işgal girişimi ve saldırıları sonrasında Ukrayna genelinde insani durum her geçen gün kötüleşiyor. TURKSİD Ukrayna Derneği Başkanı, Hayat Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Yüksel, Ukrayna Sağlık Bakanlığının talebi üzerine toplamda 50 bin avro değerindeki tıbbi yardımın, Ukrayna'ya gönderildiğini kaydetti. Ukrayna'ya gönderilen bağışlar, TURKSİD Ukrayna Derneği, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Hayat Vakfı tarafından toplandı. Tıbbi yardımların tedariğini ise Turkish Ukrainian Medical Alliance (TUMA) kuruluşu sağladı.

Türkiye'den Ukrayna'ya gönderilen tıbbi malzemelerin koordinasyonu ve Ukrayna ulaştırılması, TURKSİD Ukrayna Derneği üyesi Ömer Çıkın tarafından sağlandı. Öte yandan, Ukrayna kargo şirketi Nova Poşta, tıbbi malzemeleri ücretsiz olarak Ukrayna'ya taşıdı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.