SON DAKİKA
Hava Durumu

Ankara Valiliği'nden flaş 'Barzani' kararı

Ankara Valiliği, IKBY'nin sözde ‘bağımsızlık’ referandumuna ilişkin bir otelde düzenlenmesi planlanan konferansın yapılmasına izin vermedi.

Haber Giriş Tarihi: 16.09.2017 11:19
Haber Güncellenme Tarihi: 16.09.2017 11:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ankara Valiliği'nden flaş 'Barzani' kararı

Ankara Valiliği, Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin (IKBY) sözde bağımsızlık referandumuna ilişkin düzenlenmesi planlanan konferansa, terör örgütü tarafından istismar edilebileceği gerekçesiyle yasak getirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, "Kürdistan Bölgesi Bağımsızlık Referandumu ve Türkiye-Kürdistan Bölgesi İlişkilerinin Geleceği" konulu konferans düzenlenmesinin planlandığı belirtildi. Konferansı, terör örgütünün kitleleri örgütsel talepleri doğrultusunda harekete geçirmek için fırsat olarak görüp istismar edeceği gerekçesiyle yasak getirdi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Ülkemizde son zamanlarda meydana gelen gelişmeler başta olmak üzere terör örgütleri mensuplarınca söz konusu etkinliğe yönelik sansasyonel eylem girişiminde bulunulabileceği şeklinde istihbari bilgiler bulunmaktadır. Ayrıca birtakım toplumsal duyarlılıklar nedeniyle toplantıya katılacak olan grup ve şahıslara yönelik olarak bazı kesimler tarafından tepki gösterilebileceği ve bunun provokasyonlara da neden olabileceği değerlendirilmektedir."

Yasağa uymayan vatadanşlar hakkında yasal işlem başlatılacak...

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.