SON DAKİKA
Hava Durumu

Batı, Donbass için 1,5 milyar Euro ayıracak

Haber Giriş Tarihi: 03.07.2014 10:50
Haber Güncellenme Tarihi: 03.07.2014 10:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Batı, Donbass için 1,5 milyar Euro ayıracak

Ukrayna Cumhurbaşkanı'nın Ukrayna’nın doğusundaki durumun istikrara kavuşturulmasından sorumlu yetkilisi İrina Geraşçenko, Batılı ortakların, Ukrayna’nın doğusunda (Donbass bölgesi) onarım çalışmalarının yapılması için 1,5 milyar Euro ayırmaya hazır olduğunu bildirdi.

İrina Geraşçenko, Kiev’de 2 Temmuz tarihinde düzenlenen ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko’nun Barış Planı ve Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü koruma perspektiflerinin ele alındığı yuvarlak masa toplantısında, ayrılacak paraların Donetsk ve Lugansk bölgelerinde altyapının yenilenmesi, istihdam yaratılması, bölgede durumun istikrara kavuşması için harcanacağını belirtti.

İrina Geraşçenko, “Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko’nun Barış Planı’nın her bir maddesinde atılması gereken adımlar var, onların nasıl hayata geçirilmesi gerektiği belirtildi” dedi.

Geraşçenko, “Donetsk ve Lugansk bölgelerinde altyapının yenilenmesi konusunda batılı ortaklarımızla anlaşmalara varıldı. Batılı ortaklarımız, söz konusu bölgelerde altyapının yenilenmesi, istihdam yaratılması ve hasar gören konutların onarılması için 1,5 milyar Euro ayırmaya hazır” diye kaydetti.En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.