SON DAKİKA
Hava Durumu

Bir gece ansızın 82 Kerkük 83 Musul

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “ Misak-ı Milli uyanacak 81 Düzce'den hemen sonra 82 Kerkük, 83 Musul deme hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır.” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 03.10.2017 12:37
Haber Güncellenme Tarihi: 03.10.2017 12:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Bir gece ansızın 82 Kerkük 83 Musul

Devlet Bahçeli yeni yasama yılının 3 Ekim’de gerçekleşen  ilk MHP grup toplantısında yaptığı açıklamada, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin düzenlediği sözde bağımsızlık referandumu için sert açıklamalarda bulundu.

25 Eylül tarihinde Kuzey Irak’ta yapılan sözde referandum için Barzani’ye tepkisini gösteren MHP lideri Bahçeli “Ham hayal peşinde koşan Peşmerge başı kabusla tanışacak, inadı sürerse belasını muhakkak bulacaktır. Barzani 25 Eylül referandumu ile bağımsızlığa giden karanlık yolda önemli bir merhaleyi aşmıştır. Ne var ki bu yok hükmündedir. Barzani Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmayı göze almıştır. Buna sabır göstermek sessiz kalmak mümkün değildir.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli açıklamasında 1 Ekim’de TBMM’de yeni yasama yılının açılış konuşması yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “sınırımızda fitne kuyusu kazdırmayız” ve “Kerkük Türkmen şehridir” ifadelerine değinerek Türkiye’nin söz konusu referandum karşısındaki duruşunu gösterdiği için teşekkürlerini sundu.

Devlet Bahçeli konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Türkmenlerin vatanına kast edenler iki dünyada da yatacak yeri olmayan alçaklardır. Bunlarla hesabımız mahşere kalmadan görülecektir. Çünkü Kerkük Türk’tür ve Türk’le uğraşanın iki yakası bir araya gelmeyecektir. Aldıkları ah kendilerinden olmasa bile kendilerinden sonra gelecek nesillerinden çıkacaktır. Devlet kurdum demekle devlet kurulmaz. Hadi bağımsız oldum demekle de bağımsız olunmaz.

Türk milletine parmak sallayan varsa o parmağı eliyle birlikte gövdesine kadar kırarız. Biz yeri gelir yufka yürekli yeri gelir tunç bilekli oluruz ama zalime fırsat vermeyiz. En az 5 bin gönüllü ülkücü Türk kentlerindeki varlık mücadelesine katılmak üzere hazır beklemektedir. Blöf yapmıyoruz, palavradan konuşmuyoruz, hala anlamayan varsa bu konuda şakamızın olmadığını üzerine basarak belirtmeyi yararlı buluyoruz. “

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani’ye seslenen Bahçeli, “Geçmişte Türkiye'ye bir kedi bile vermeyiz diyen Barzani'ye dedesinin akıbetini hatırlatıyor ayağını denk almasını söylüyoruz. Barzani derhal aklını başına alıp referandumu toptan iptal etmelidir.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli son olarak Mısak-ı Miili sınırlarını hatırlatarak, “Türkiye'nin her ihtimale hazır olması tarihi önemdedir. Bir gece ansızın gelmek Türk milleti için mesele değildir, hiç de zor olmayacaktır. Bunların vanalarını kapatmak helali haktır. Irak'ın toprak bütünlüğü bozulursa 1926 Ankara anlaşması başta olmak üzere uluslararası anlaşmalardan doğan bütün haklarımızı kullanmalıyız. O zaman geldiğinde tarih coğrafyaya dar geldiğinde Misak-ı Milli uyanacak 81 Düzce'den hemen sonra 82 Kerkük, 83 Musul deme hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır.” ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.