SON DAKİKA
Hava Durumu

Dünya Kırım Tatar Kongresi için çalışma grubu oluşturuldu

Haber Giriş Tarihi: 09.07.2014 14:03
Haber Güncellenme Tarihi: 09.07.2014 13:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Dünya Kırım Tatar Kongresi için çalışma grubu oluşturuldu

Kırım Tatar Milli Meclisi, 2. Dünya Kırım Tatar Kongresi düzenlenmesi ve hazırlıklarından sorumlu çalışma grubunun üyelerini belirledi.

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Basın Servisi, Kırım Tatar halkının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ve Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov'un, çalışma grubunun eş başkanları olarak seçildi. Dilâver Akiyev, çalışma grubunun sekreterliği görevini yürütecek.

Ayrıca, Eskender Bariyev, Nariman Celal, Şevket Kaybullayev, Aslan Ömer Kırımlı, Bekir Mamutov, Ali Hamzin, Gayana Yüksel de çalışma grubuna katıldı.

KTMM, çalışma grubunu, 30 Eylül 2014 tarihine kadar Kırım Tatarlarının yaşadığı ülkelerde faaliyet gösteren Kırım Tatar kuruluşları ile istişare yapmakla ve 2. Dünya Kırım Tatar Kongresi’nin gündemi, düzenlenme tarihi ve yeri hakkında konsolide edilen önerileri Kırım Tatar Milli Meclisi’ne sunmakla görevlendirdi.

1.Dünya Kırım Tatar Kongresi, Akmescit’te 19-22 Mayıs 2009 tarihinde yapılmıştı. Dünya Kırım Tatar Kongresi’nin açılış törenine Kanada, Özbekistan, Türkiye, ABD, Bulgaristan, Romanya, Kırgızistan, Polonya, Rusya ve diğer ülkelerden Kırım Tatar diaspora temsilcileri katılmıştı.


En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.