SON DAKİKA
Hava Durumu

Erdoğan: ''Malezya uçağını Rusya vurdu''

Haber Giriş Tarihi: 19.07.2014 16:41
Haber Güncellenme Tarihi: 19.07.2014 15:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Erdoğan: ''Malezya uçağını Rusya vurdu''

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Malezya uçağının Rusya tarafından füzeyle vurularak düşürüldüğünü söyledi.

Hürriyet gazetesinde yer alana habere göre seçim çalışmaları kapsamında Bursa’da 18 Temmuz tarihinde yaptığı konuşmasında, Malezya Havayolları’na ait yolcu uçağının düşmesine değinen Erdoğan “Ukrayna hava sahasında Malezya uçağı maalesef Rusya tarafından füzeyle vurularak indirildi” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, "Ukrayna hava sahasında Malezya uçağı Rusya tarafından füzeyle vurularak indirildi. Ne vardı bu uçakta. Uçaktakilerin yaklaşık 160 tanesi Hollandalı. Hollanda'dan Melazya'ya gidecek ve bu uçak Ukrayna hava sahasında vuruluyor. Bu nasıl bir yaklaşımdır. Bu nasıl bir anlayıştır. Hani dünya barışı için koşacaktık? Bunlar 'ben güçlüyüm, istediğim gibi vururum, istediğim gibi indiririm' diyenlerden. Biz de diyoruz ki, siz bu gücünüzü bir yere kadar kullanacaksınız, ama unutmayın bu tuzakların üzerinde büyük bir tuzak var. O tuzak bir gün size vuracak" diye kaydetti.

17 Temmuz tarihinde Amsterdam - Kuala Lumpur seferini yapmakta olan Malezya Havayollarına ait MH 17 sefer sayılı Boeing B777-200ER tipi yolcu uçağı Ukrayna'nın Donetsk bölgesinde Rusya sınırına yaklaşık 40 kilometre mesafede düşürüldü. Uçakta olan 15'i mürettebat, 298 kişi hayatını kaybetti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.