SON DAKİKA
Hava Durumu

Ermenistan'da sokaklar karıştı

Ermenistan’ın eski Devlet Başkanı Serj Sarkisyan’ın başbakanlık görevine aday gösterilmesine karşı çıkan protestocular, başkent Erivan'da parlamento binasına çıkan merkez cadde ve sokakları kapatmaya başladı.

Haber Giriş Tarihi: 17.04.2018 19:39
Haber Güncellenme Tarihi: 17.04.2018 19:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ermenistan'da sokaklar karıştı

Ermenistan’ın eski Devlet Başkanı Serj Sarkisyan’ın başbakanlık görevine aday gösterilmesine karşı çıkan protestocular, başkent Erivan'da parlamento binasına çıkan merkez cadde ve sokakları kapatmaya başladı. Muhalifler Erivan merkezindeki birkaç cadde ve sokağı trafiğe kapattı. Çok sayıda gösterici Cumhuriyet Meydanı'na doğru yürüdü.

Kavşaklardan birinde polis, protestocuları dağıtarak yolu trafiğe açmaya çalıştı ancak protestocular parlamento binasının bulunduğu Bagramyan Caddesi’nden çekilerek gecelemeye karar verdikleri Fransa Meydanı’nda toplandı.

Protestoya liderlik yapan Nikol Paşinyan, Fransa Meydanı'nda toplananlara yaptığı konuşmada, "Geceyi burada bizimle geçirmek isteyenlere minnettarız. Yarın çok önemli işlerimiz var; genel grev ve parlamento binasının kuşatılması" ifadelerini kullanmıştı.

Daha önce Paşinyan, Sarkisyan'ın başbakan seçilmesine engel olmak için protestocuların parlamento binasına çıkan tüm cadde ve sokakları kapatması gerektiğini açıklamıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.