SON DAKİKA
Hava Durumu

Gelecek yılda esas tehdit, NATO ve Rusya arasındaki çatışma

Dış İlişkiler Konseyi, 2017 yılının olası tehditleri ve çatışmaları listesini yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 14.12.2016 10:48
Haber Güncellenme Tarihi: 14.12.2016 11:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Gelecek yılda esas tehdit, NATO ve Rusya arasındaki çatışma

ABD merkezli Dış İlişkiler Konseyi teşkilatının hazırladığı raporda, 2017 yılının olası tehditleri ve çatışmalarının ilk sırasında NATO üyesi ülkelerinden birinin ve Rusya arasındaki olası cepheleşmeye yer verildi.
 
Dış ilişkiler alanındaki uzmanlar arasında araştırmalara dayanarak raporlar hazırlayan Dış İlişkiler Konseyi’nin 2017 yılının olası tehditleri ve çatışmaları ile ilgili raporu yayınlandı. Araştırmaya katılan uzmanlar, Rusya ve NATO üyesi ülkeler arasında olası “kasıtlı veya kasıtsız askeri çatışma” ihtimalini ölçülü olarak değerlendirirken bunun etkisi “yüksek” olarak değerlendirildi.
 
Teşkilatın hazırladığı raporun ikinci sırasında, kıtalararası balistik füzelerin ve nükleer silah deneylerine bağlı olan Kuzey Kore krizi yer aldı. Ardından altyapı tesislerine yıkıcı siber saldırılar ve ABD ile diğer ülkelerde terör saldırıları yerleşti.
 
Dış İlişkiler Konseyi tarafından hazırlanan raporda, ayrıca Afganistan’daki istikrarsızlık, Türkiye ve Kürt teröristler arasında krizin derinleşmesi ve Suriye’deki iç savaşta taraflar arasında tarafların karşı koymasının şiddetlenmesine de değinildi.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.