SON DAKİKA
Hava Durumu

Hırvatistan Donbas çatışmasından etkilenenleri rehabilite edecek

Ukrayna Dışişleri Bakanı, Hırvatistanlı mevkidaşı ile ikili işbirliği konularını görüştü.

Haber Giriş Tarihi: 19.09.2017 11:24
Haber Güncellenme Tarihi: 19.09.2017 11:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Hırvatistan Donbas çatışmasından etkilenenleri rehabilite edecek

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nun toplantısı için New York’a giden Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin, Hırvatistan Başbabakan Yardımcısı, Dış ve Avrupa İşleri Bakanı Marija Pejčinović Burić ile bir araya geldi.
 
Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Basın Servisi’nden yapılan açıklamada, görüşme esnasında tarafların, Hırvatistan'ın, Ukrayna’nın doğusundaki Donbas bölgesinde sürdürülen terörle mücadele operasyonundan etkinlenenlerin rehabilitasyonunda yardımcı olacağı konusunda anlaştığı bildirildi.156640Bakanlık, “Taraflar, Hırvatistan Cumhurbaşkanı’nın Ukrayna'ya ziyareti, bölgede güvenlik, uluslararası kuruluşlar çerçevesinde inisiyatifler ve terörle mücadele operasyonu esnasında yaralananların rehabilitasyonu konuları dahil olmak üzere gündemde olan bir dizi konuyu ele aldı. Görüşülen önemli konulardan biri enerji alanında işbirliğinin genişletilmesi oldu. Bu bağlamda iki ülke, ilgili konuyu Klimklin’in yakın zamanda Zagrep’e yapacağı ziyaret esnasında ayrıntılı şekilde ele almaya anlaştı” denildi.
 
Daha önce Hırvatistan’ın Ukrayna’nın işgal edilen bölgelerinin geri alınmasında yardımcı olacağı bildirilmişti. Bu bağlamda Vladimir Groysman ve Andrej Plenkovic’in girişimi üzerine Ukrayna’nın işgal edilen bölgelerinin ülke yönetiminin kontrolü altına dönmesiyle ilgilenecek çalışma grubu kuruldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.