SON DAKİKA
Hava Durumu

HÖH Hacıoğlu Pazarcık'ta 4 üyesini ihraç etti

Haber Giriş Tarihi: 30.08.2013 09:15
Haber Güncellenme Tarihi: 30.08.2013 09:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
HÖH Hacıoğlu Pazarcık'ta 4 üyesini ihraç etti

Bulgaristan'da üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH)'nin Hacıoğlu Pazarcık (Dobriç) İl Yönetimi aralarında bir Kırım Tatarının da olduğu 4 üyeyi partiden çıkardı.

Dobruca Haber Ajansının haberine göre 4 parti üyesi Temmuz ayı başında HÖH İl Yönetiminin kararıyla ihraç edildi. Partiden kovulan üyeler Dobriç İl Meclisinin HÖH'lü üyeleri Denis Noman ve üyesi Gürsel Kırnak, eski Dobriç Valisi Erdinç Hacıyev ve HÖH'ün Parti İl Meclisi üyesi Akil Osman oldu. HÖH'ün Hacıoğlu Pazarcık Başkanı Sali Pomak ihraca gerekçe olarak söz konusu üyelerin partinin prestijini düşürmesini, başka partinin çıkarına çalışmalarını ve parti yönetimi izni olmadan açıklamalar yapmalarını gösterdi.

Bulgaristan'daki Kırım Tatar toplumunun tanınmış ismi Denis Noman daha önce HÖH'ün il ve ilçe başkanı idi ve milletvekili adayı idi. Gürsel Kırnak ise Sali Pomak seçilmeden önce partinin ilçe başkanlığını yapmıştı. Dr. Erdinç Hacıyev il yönetimine karşı tavır alınca partinin yerel yönetimi içinde ayrışma meydana geldi.

(Fotoğrafta HÖH başkanı Lütvi Mestan ve )

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.