SON DAKİKA
Hava Durumu

İşbirlikçilerden Zaatov, Türkiye’ye ziyaret planlıyor

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’ın sözde Kırım Kültür Bakan Yardımcısı İsmet Zaatov’un Türkiye’yi ziyaret etmeyi planladığı bildirildi.

Haber Giriş Tarihi: 05.12.2016 18:59
Haber Güncellenme Tarihi: 05.12.2016 18:59
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İşbirlikçilerden Zaatov, Türkiye’ye ziyaret planlıyor

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı ve Ukrayna milletvekili Refat Çubarov, Rusya tarafından işgal edilen Kırım’ın sözde Kırım Kültür Bakan Yardımcısı İsmet Zaatov’un Türkiye’yi ziyaret etmeyi planladığını bildirdi.
 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov, “İlgililer için yazı: İsmet Zaatov’un Türkiye’ye gitmeyi planladığı bildirildi. Beklendiği belirtildi” diye kaydetti. Rusya'nın işgali legalleştirmek ve propagandasına destek bulmak amacıyla çeşitli hamleler gerçekleştirdiği biliniyor.
 
Rusya tarafından işgal edilen Kırım’ın sözde Başkanı Sergay Aksyonov, İsmet Zaatov’u sözde Kırım Kültür Bakan Yardımcılığına 2014 yılının Kasım ayında atamıştı. Zaatov'un ilgili görevi 5 Ağustos 2019 tarihine kadar yürüteceği bildirilmişti.
 
İsmet Zaatov daha önce de Kırım Özerk Cumhuriyeti Kültür Bakan Yardımcılığını yapmıştı, fakat 10 yıldan fazla süreyle yaptığı görevden 2011 yılında istifa etmişti. İstifadan sonra Zaatov, bilimsel araştırma işleri ile ilgilenmeye başlamıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.