SON DAKİKA
Hava Durumu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş bugün 22 Eylül'de istifa ettiğini açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 22.09.2017 19:29
Haber Güncellenme Tarihi: 22.09.2017 19:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı istifa etti

Bugün 22 Eylül'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 13 yıldır sürdürdüğü  görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Topbaş, "Muhalefet buradan siyaset üretmek istiyor. Buna müsaade etmem. Asla etmem. Ben bugün itibarıyla buradaki belediye başkanlık görevimden ayrıldım, istifa ettim. Ama asla siyasi partimle bir bağ eksikliğim yok. Şu anda partimin bir üyesiyim. Buradan muhalefete ekmek çıkmaz." dedi. 

Kadir Topbaş 1996 yerel ara seçimlerinde Refah Partisi’nden Bakırköy Belediye Başkanlığı’na aday olmuş ancak seçilememişti. Topbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildiği 1999 yerel seçimleri’nde, Fazilet Partisi’den Beyoğlu Belediye Başkanlığı’na seçilmişti. Topbaş bu dönemde mimari projesini kendisinin çizdiği “Kentsel Dönüşüm ve Sosyal Rehabilitasyon” çalışmaları kapsamında Kasımpaşa'da Kapalı Spor Salonu Kompleksi, Eğitim ve Sosyal Tesislerini hizmete sunmuştu.

AKP’lilerin ‘Kadir Abi’ diye hitap ettiği Topbaş; 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AKP’den aday olmuş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilmişti. Kadir Topbaş 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde de yine AKP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmişti. Topbaş istifa etmeseydi, 2019 ilkbaharında yapılması planlanan seçimlere kadar bu koltukta kalacaktı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.