SON DAKİKA
Hava Durumu

John McCain: Avrupa’nın yaptırımları bir ‘şaka’, AB hiçbir şey yapmaz

Haber Giriş Tarihi: 24.07.2014 08:02
Haber Güncellenme Tarihi: 24.07.2014 07:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
John McCain: Avrupa’nın yaptırımları bir ‘şaka’, AB hiçbir şey yapmaz

ABD Senatosu’nda Arizona eyaletini temsil eden iki senatörden biri olan John McCain, Avrupa’nın gerçekten Rusya’ya karşı hareket etmeye niyetli olmadığını, yaptırımların bir “şaka” olduğunu ve Avrupa Birliği ülkelerinin hiçbir şey yapmayacağını ifade etti. 

Gordon ua. sitesinin The Telegraph'a atıfta bulunarak verdiği habere göre, John McCain, “Rusya’nın enerji kaynaklarından bağımsız olana dek hiçbir şey yapmayacaklar. O zamana kadar sadece konuşacaklar” dedi. 

Ayrıca McCain, “Avrupa Birliği ülkelerinin eylemsizliği” durumunda İngiltere’nin bağımsız olarak hareket etmesi ve bankacılık alanında yaptırımlar uygulaması gerektiğini, ancak tüm paraların Londra’da bulunmasını istediklerinden dolayı İngiltere hükümetinin bu konuda kararlı davranacağından şüphe ettiğini ifade etti. 

Rusya yanlısı teröristlerin Malezya Havayollarına ait Boeing-777 uçağını düşürerek 298 kişiyi öldürdükten sonra ABD, Avrupa Birliği ve Kanada, Rusya’ya karşı yeni yaptırımların uygulanabileceğine ilişkin açıklamalarda bulunuyor. 

ABD, 17 Temmuz tarihinde Rusya’nın Ukrayna’ya müdahale etmesinden sonra en sert yaptırımların uygulanabileceğini açıklamıştı. 

Avrupa Birliği ise “kara listeyi” açıklamaya cesaret edemedi. 


En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.