SON DAKİKA
Hava Durumu

Kerimov yüksek kademeli görevlileri değiştirmeye başladı

Haber Giriş Tarihi: 03.01.2008 09:25
Haber Güncellenme Tarihi: 03.01.2008 09:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kerimov yüksek kademeli görevlileri değiştirmeye başladı
Taşkent’ten yayın yapan Uzmetronom adlı bağımsız yayının bildirdiğine göre Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, 2 ocak 2008 günü yüksek kademedeki görevlileri dağıtma işine başladı. Özbekistan Birinci Başbakan Yardımcısı, aynı zamanda Özbekistan’da maliye bakanı ve ekonomi ve dış ekonomik ilişkilerden sorumlu yönetici olan Rustam Azimov atandı.

Başbakan yardımcısı ve aynı zamanda eski orta ve yüksek eğitim bakanı olan Rustam Kasımov istifaya zorlandı. Onun yerine Kasımov’un eski yardımcısı Azimjon Parpiyev atandı.

Özbekistan’ın adliye bakanı da değişen makamlardan oldu. Eski Özbekistan Cumhuriyeti Genel Savcı Yardımcısı Ravşan Muhitdinov Adliye Bakanı oldu. Özbekistan hükümetinde bir de haberleşme departmanı müdürü de değişti. Bu göreve eski Özbekistan Maliye Bakanı S.Bekenov getirildi.

Geçen yılın Aralık ayının sonunda Kazakistan medyasının birisinde İslam Krrimov’un yıl başında Özbekistan hükümetinde değişiklikleri yapmaya niyetli olduğu bildirdilmişti.

“Kazakistan Bugün” ajansı mevcut Başbakan R.Mirziyoyev’in istifaya zorlanacağını ve onun yerine Rustam Azimov’un getirileceği bildiriliyordu. İsmini belirtmek istemeyen uzman, “Şu anda cumhuriyette Rus senaryonun doğu versiyonu hakkında konuşuluyor- Cumhurbaşkanı- Başbakan” dedi.

Çeviri: Lilya Emiruseinova
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.