SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım'dan bahsetmeyen Putin'i Aksyonov savundu

Kremlin Sarayı’nın Georgiyevskiy Salonu’nda Federasyon Konseyi’ne hitap eden geleneksel konuşmasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, işgal edilen yarımadadan neredeyse söz etmedi.

Haber Giriş Tarihi: 03.12.2015 15:15
Haber Güncellenme Tarihi: 03.12.2015 16:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım'dan bahsetmeyen Putin'i Aksyonov savundu

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’ın sözde Başkanı Sergey Aksyonov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Federasyon Konseyi’ne hitap eden geleneksel konuşmasında neden Kırım’daki durumdan söz etmediği ile ilgili açıklamada bulundu.
 
Kırım Rus yönetimi Başkanı Sergey Aksyonov, Kırım’daki tüm sorunların çözülmesi nedeniyle bunun üzerinde dikkat edilmesi gerekmeyen bir konu olduğunu ileri sürdü. Böylece işgalci yönetimin enerji krizinden kaynaklanan problemleri örtbas etmek için çabaladıkça yaptıkları tuhaf açıklamalara bir yenisi daha eklenmiş oldu.
 
Aksyonov, “Devlet Başkanı kendi hareketleriyle hiçbir şeyi unutmadığını kanıtlıyor. Dün, böyle zor durumda Cumhuriyetimizi ziyaret etmek ve enerji köprüsünün ilk ayağının devreye sokulmasını kontrol etmek için zaman bularak Kırım’ın her zaman öncelik verilen bir konu olarak kaldığını gösterdi. Bununla birlikte sorunlar çözülmüş ise ve biz, Rusya Federasyonu’nun sıradan bir bölgesi olarak kendi normal yaşamımızı sürdürüyorsak bunun üzerinde çok da durulması gerekmiyor” dedi.
 
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 2 Aralık akşam saatlerinde işgal altındaki Kırım Özerk Cumhuriyeti'ne geldi. Putin’in Kırım'daki elektrik krizine çare olması beklenen Rusya’dan işgal edilen Kırım’a elektrik sağlayacak hattın ilk ayağının açılış törenine katıldığı bildirildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.