SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım Derneği Genel Merkezi'nden Çiygöz açıklaması

İşgalcilerin düzmece 26 Şubat davası kapsamında yargıladığı Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Ahtem Çiygöz hakkında bügün hüküm verildi.

Haber Giriş Tarihi: 11.09.2017 12:54
Haber Güncellenme Tarihi: 11.09.2017 13:13
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım Derneği Genel Merkezi'nden Çiygöz açıklaması

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’daki sözde mahkeme, işgalcilerin açtığı düzmece sözde 26 Şubat davası çerçevesinde 2 yıldan beri yargılanan Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkan Yardımcısı Ahtem Çiygöz hakkında kararını açıkladı. 

Sözde mahkeme, işgalcilerin savcılığının suçlamalarını destekleyerek Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Ahtem Çiygöz, 8 yıl hapse mahkum edildi.

Ahtem Çiygöz hakkında açıklamalar art arda gelirken bir açıklama da Kırım Derneği Genel Merkezi'nden geldi.

Açıklama şu şekilde:

   KIRIM TÜRKLERİ KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ  GENEL MERKEZİ’NDEN

 

“Ahtem Çiygöz davası hakkında,

Vatanımız Kırım’ı işgal eden barbarlar Kırım’da devam eden hukuk katliamına bugün bir halka daha ekledi.  Kırım Tatar Millî Meclisi Başkan vekili Ahtem Çiygöz, barbar işgalcilerin sözde mahkemesi tarafından bugün 8 yıl hapse mahkûm edildi.

İşgalci Rusya’nın sözde mahkemeleri tarafından Kırım Tatar halkına ve halkımızın temsilcilerine karşı verilen her karar, insanlık vicdanı ve hukuk dünyasında yok hükmündedir.

Ne halkımız ne de insanlık aleminin saygın üyeleri bu kararları bugüne kadar tanımamış ve asla da tanımayacaktır. İşgalci Rusya’nın Kırım’da işlediği insanlık suçları uluslararası hukuk tarafından hak ettiği şekilde yargılanacak ve cezasını bulacaktır.

 

  Saygılarımızla,

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.