SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım'ın futbol kulüpleri Rusya’da mı oynayacak?

Haber Giriş Tarihi: 08.07.2014 13:35
Haber Güncellenme Tarihi: 08.07.2014 13:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım'ın futbol kulüpleri Rusya’da mı oynayacak?

Rusya Futbol Birliği Genel Sekreteri Anatoliy Vorobyov, Kırım'daki futbol kulüplerinin Rusya şampiyonalarında oynayıp onayamayacağı meselesinin iki hafta içinde açığa kavuşacağını belirtti.

Anatoliy Vorobyov, “Şimdi FIFA ve UEFA ile istişare süreci devam ediyor. Ayrıca, Ukrayna Futbol Federasyonu'ndan rapor almak lazım. Kırım'ın takımlarının Rusya liglerinde oynama konusunun iki hafta içinde kesin çözüleceğini düşünüyorum” dedi.

Daha önce, Kırım ve Akyar Futbol Federasyonları'nın ve Yalta’nın ‘Perlına’, Akmescit’in ‘SKİF’, Akyar’ın ‘Ahtiar’ ve Kerç’in ‘Okean’ takımlarının 7 Haziran’da Rusya Futbol Birliği'ne kabul edilmesi planlanıyordu.

Fakat FIFA ve UEFA, Rusya Futbol Birliği'ne, meselenin hukuki tarafı tamamen çözülene kadar Kırım ve Akyar Futbol Federasyonları'nın ve Kırım futbol kulüplerinin katılımı konusunu bekletmeye önerdi.

Ukrayna Futbol Federasyonu Başkanı Anatoliy Konkov’un Kırım futbol takımları için mücadele etmemesi nedeniyle Ukrayna, Kırım kulüpleri için Rusya ile yaptığı mücadeleyi kaybedebilir.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.