SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırımoğlu: Donbass’taki ayrılıkçıların teslim olmaya niyeti yok

Haber Giriş Tarihi: 01.07.2014 15:06
Haber Güncellenme Tarihi: 01.07.2014 14:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırımoğlu: Donbass’taki ayrılıkçıların teslim olmaya niyeti yok

Kırım Tatar halkının lideri, Ukrayna Parlamentosu milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Ukrayna’nın doğusundaki ayrılıkçıların geri çekilmeyeceği ve sonuna kadar mücadele edeceği fikrini paylaştı.

Facenews.ua sitesinde yer alan habere göre, Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Ukrayna Parlamentosu’nda 1 Temmuz’da gazetecilere yaptığı açıklamada, “Görüşmeler başarısız oldu. Ukrayna’nın doğusunda bulunan haydutların çıkış yolu yok, geri çekilme olanakları da yok, çünkü Rusya’ya dönmelerine izin verilmez, burada da perspektifleri yok. Bundan dolayı onlar sonuna kadar mücadele edecek ve Ukrayna tarafı, yok etme savaşını sürdürmeli” dedi.

Ayrılıkçılarla hızlı ve kararlı davranılması gerektiğini belirten Kırımoğlu, herhangi diplomatik yöntemlerin Ukrayna’nın doğusundaki çatışmayı çözmeye yardımcı olmayacağını kaydetti.

30 Haziran günü saat 22.00'da bir haftalık tek taraflı ateşkes süresi sona erdi ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko bundan sonra atılacak adımları görüşmek üzere Ukrayna Güvenlik ve Savunma Kurulu üyeleriyle toplantı yaptı. Toplantı sonucunda, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, terörle mücadele bölgesinde tek taraflı ateşkese son verdi ve Ukrayna'nın doğusunda terörle mücadele operasyonu yeniden başladı. 


En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.