SON DAKİKA
Hava Durumu

Klimkin: Kırım, Ukrayna’nın ve bu konuda müzakere yapılamaz

Haber Giriş Tarihi: 10.07.2014 14:25
Haber Güncellenme Tarihi: 10.07.2014 13:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Klimkin: Kırım, Ukrayna’nın ve bu konuda müzakere yapılamaz

Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin, Ukrayna’nın, Kırım’ın var olma şartlarına ilişkin Rusya’yla herhangi bir görüşme yapmayacağını ifade etti.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin, Kiev’de 10 Temmuz tarihinde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Tabii ki, Kırım’ın var olma şartlarına ilişkin herhangi bir müzakere yapmayacağız. Kırım Ukrayna’nındı ve Ukrayna’nın olacak” diye kaydetti.

Bununla birlikte Pavlo Klimkin, Kırım’da Ukrayna vatandaşlarının yaşadığı ekonomik ve insani sorunların çözülmesi için Kırım yönetimiyle istişare yapılması gerektiğini belirtti.

Pavlo Klimkin, “Kırım’da yaşayan Ukrainlere destek göstermeliyiz. Kırım’da yaşayan Kırım Tatarlarını desteklemeliyiz. Kırım’da, Kırım’ın ilhakını desteklemeyen birçok Rusya vatandaşı yaşıyor” dedi.

Öte yandan, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, dün, 9 Temmuz'da, "Kırım'a saldırmayı tavsiye etmezdim. Bizim milli güvenlik doktrinimiz var. Doktrinde, Rusya’ya saldırı gerçekleştirildiği durumda atılacak adımlar yer alıyor” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.