SON DAKİKA
Hava Durumu

Kremlin, Rus propagandasının baş aktörü Solovyov'a ne kadar para ayırıyor?

Rus propaganda medyasının önde gelen figürlerinden olan Vladimir Solovyov'un, Rus propagandasını sürdürmek için yıllık ne kadar bütçe aldığı ortaya çıktı.

Haber Giriş Tarihi: 27.02.2024 15:40
Haber Güncellenme Tarihi: 27.02.2024 18:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kremlin, Rus propagandasının baş aktörü Solovyov'a ne kadar para ayırıyor?

Rus propaganda medyasının baş figürlerinden biri olan Vladimir Solovyov'un, Rus propagandasını sürdürmek için yılda ne kadar bütçe aldığı ortaya çıktı. Rus hükûmeti, 2023 ile 2024 yıllarında Vladimir Solovyov'a 16 milyon 340 bin dolar tahsis etti.

BELGELER RUS CUMHURBAŞKANLIĞI İDARESİNDEN SIZDIRILDI

Estonya merkezli haber kuruluşu Delfi, Kremlin yönetiminin iç belgelerinin sızdırılmasından elde edilen bilgilere dayanarak Solovyov'un gelirinin ortaya çıktığını bildirdi. Delfi, Solovyov'un kazancını ortaya çıkaran belgeye ilişkin, "Belge, Sergey Kiriyenko başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı İdaresinin iç siyasi departmanından 'sızdırıldı'. Belgede bütçe, 110 milyar ruble tahsis edilen üç kategoriye ayrılıyor: Başkanlık seçimi, bilgi ve ideolojik savaş ile yeni bölgeler. 2024 yılında Solovyov'a 3 milyar ruble tahsis edilmesi planlandı ancak sonuçta miktar 2023'tekiyle aynı kaldı. Belgenin Solovyov'un adının geçtiği kısmında şöyle bir cümle de var: Solovyov'un cumhurbaşkanıyla görüşmesini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.