SON DAKİKA
Hava Durumu

KTMM, Dünya Ukrainler Kongresinin açılışını tebrik etti

Haber Giriş Tarihi: 21.08.2013 13:23
Haber Güncellenme Tarihi: 21.08.2013 13:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
KTMM, Dünya Ukrainler Kongresinin açılışını tebrik etti

Kırım Tatar Milli Meclisi yönetimi Lviv kentinde 10. Dünya Ukrainler Kongresinin açılışı dolayısıyla kongre delegelerini tebrik ederek verimli çalışmalar yapmalarını diledi.

Kırım Tatar Milli Meclisi Basın Servisinin bildirdiğine göre Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ve 1. Başkan Yardımcısı, Dünya Kırım Tatarlar Kongresi Başkanı Refat Çubarov tarafından gönderilen tebrik mektubunda Kırım Tatar Milli Meclisi yönetiminin 10. Dünya Ukrainler Kongresinin açılışı dolayısıyla kutladığı ve verimli çalışmalar dilediği kaydedildi.

Mektupta, “Lviv’da tüm dünyadan gelen Ukrain diasporasının değerli temsilcilerinin toplanması, Ukrain milleti ve çokuluslu Ukrayna toplumuna bağımsız ve demokratik Ukrayna’nın gelişmesi için güç ve enerji sağlayacağından eminiz” deniliyor.

Kırım Tatar Milli Meclisi yönetimi, mektupta Kırım Tatar ve Ukrain halkının ortak çabalarıyla Ukrayna’nın Avrupa Birliği’ne üye olacağına inandığını belirtti.

KTMM’nin mektubunda, “Bugün, Ukrayna ulusu, yerli halklar ve ulusal azınlıkların serbest şekilde gelişmesi için tüm koşullar ve güvenceleri sağlanayak Ukrayna Cumhuriyeti’ni oluşturulmasına yönelik ortak özlem bizi birleştirmektedir.”

“Beraber olursak Ukrayna’nın Avrupa Birliği üyeliği amacına da ulaşabileceğimize inanıyoruz.”

“Halklarımızın tarihi geçmişi, Ukrayna’nın iki yerli halkı olan Ukrainler ve Kırım Tatarlarının beraberliğinin her zaman zaferlere yol açtığını kanıtlaması dolayısıyla bu amaçlarımızın gerçekleşeceğini biliyoruz ve ümit ediyoruz.”

“10. Dünya Ukrainler Kongresi delegeleri ve katılımcılarına verimli çalışmalar diliyoruz” deniyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.