SON DAKİKA
Hava Durumu

Libya ile Ukrayna arasında vize konusunda görüşmeler yapılacak

Haber Giriş Tarihi: 16.12.2008 15:47
Haber Güncellenme Tarihi: 16.12.2008 15:47
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Libya ile Ukrayna arasında vize konusunda görüşmeler yapılacak
Perşembe günü (18 Aralık) Libya’nın başkenti Trablus’ta, Ukrayna ile Libya arasında konsolosluk ve hukuki konuda görüşmeler yapılacak. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Basın Servisi başkanı Vasıl Kirilıç, (15 Aralık) Kiev’de yapılan brifingde yaptığı açıklamada söz konusu görüşme sırasında iki ülkenin temsilcilerinin Ukrayna ve Libya arasında imzalanan iş  anlaşmasının uygulanması kapsamında, tıpçılar başta olmak üzere Ukrayna’da bulunan Libya vatandaşlarının, Libya’da bulunan Ukrayna vatandaşlarının yabancı ülkede kalma konusunda var olan sorunları görüşeceğini kaydetti.
Vasıl Kiriliç, görüşme sırasında en  çok Ukrayna ve Libya arasında vize rejiminin kolaylaştırılması ve hizmet pasaportlarına sahip vatandaşlar için vizesiz giriş uygulaması ile suçluların karşılıklı iadesini öngören ikili anlaşmanın imzalanması hazırlıkları konusunun görüşüleceğini belirtti.
Kasım ayının başında Libya lideri  Muammar Kaddafi’nin Ukrayna’ya yaptığı resmi ziyareti sırasında, iki ülke arasındaki işbirliğinin genişletilmesi anlaşması imzalandı. Yunus Seythalilov-  Saide Acımambetova- Osman Bayramaliyev
QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.