SON DAKİKA
Hava Durumu

MHP lideri Bahçeli: "Barzani çok ağır bir bedel ödeyecek"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) sözde bağımsızlık referandumuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 25.09.2017 15:29
Haber Güncellenme Tarihi: 25.09.2017 17:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
MHP lideri Bahçeli: "Barzani çok ağır bir bedel ödeyecek"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün 25 Eylül'de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) sözde bağımsızlık referandumuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Irak merkezi hükümetinin, bölge ülkelerinin ve uluslararası toplumun tüm uyarılarına kulak tıkayan Barzani’nin bağımsızlığa giden ilk adım olarak gördüğü sözde referandum, bölge için çok karanlık bir dönemin habercisidir. Barzani, çok ağır bir bedel ödeyeceği ve sonu hüsranla bitecek bir macera yolculuğunu başlatmıştır. Çocukluk hayalinin nasıl kabusa dönüşeceğini yaşayarak görecektir." dedi.

Açıklamasına referandumun kağıt üstünde kalmaya mahkum olduğunu kaydederek devam eden Bahçeli, "Barzani ve peşmergelerinin 25 Eylül 2017’de yaptıkları, hukuki ve siyasi meşruiyeti olmayan 'korsan referandum' yok hükmündedir, kağıt üzerinde kalmaya mahkumdur." ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.